Dnes je úterý 26. 3. 2019

Vítejte na stránkách penzionu

Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard Kategorie *** Standard

Rezervace

V období březen - listopad lze rezervaci provést:

Ing. Jiří Jakeš
e-mail: jakes.jiri@gmail.com
tel.: 325 625 871
nebo 723 464 134

(pobyt psa nebo jiného domácího miláčka dohodněte při rezervaci)

Ubytovací zařízení je mimo provoz od 1. 12. do 28. 2.

Zajímavosti v regionu

Město: Jindřichův Hradec

Ve městě je řada zajímavostí, kterým vévodí místní zámek a pohyblivé jestličky umístěné v muzeu. Krýzovy jesličky jsou největší pohyblivý betlém na světě a vlastní certifikát v Guinessově knize rekordů. Tyto dvě "atrakce" si v žádném případě nemůžete nechat ujít.

Další podrobnosti se dozvíte na místě při zapůjčení průvodce městem.

Rovněž si budete moci zapůjčit informační materiály o blízkém okolí ze kterých budete čerpat při rozvrhu doby Vaší dovolené.

Vzdálenosti některých blízkých historických památek a měst:

hrad Landštejn 26km, zámek Červená Lhota 18km, zámek Hluboká 50km, Nové Hrady (zámek) 50km, Český Krumlov (zámek) 67km, Jihlava 74km, Třeboň 25km, Třebíč 86km, Dačice (zámek) 34km, Telč (zámek) 43km, Pelhřimov 44km, Tábor 43km

Vzdálenosti blízkých velkoměst:

Praha 143km, Plzeň 178km, Brno 141km, České Budějovice 45km, Bratislava 262km, Linec 145km, Salcburk 283, Vídeň 156km

Sport a kultura

Koupání v přírodě v mnoha rybnících, kterých je na jihu Čech nespočetné množství – doporučuji pískovnu Jindřiš 3km nebo pískovnu směrem na Pelhřimov 6km

Koupat se lze v aquaparku s nerezovými bazény a vodními atrakcemi a dětskýmí brouzdališti nebo v krytém bazénu se saunou, masážemi apod. na sídlišti Vajgar 2km.

V okolí rybolov i ve městě v rybníku Vajgar, tenis, nepřeberné množství tras pro pěší i cykloturistiku v malebném zalesněném okolí.

Pro turistiku lze využít též úzkorozchodný vláček, který se proplétá na sever do Obratrně a na jih do Nové Bystřice malebnou krajinou České Kanady.

Aktuální informace o kultuře jsou k dispozici v informačním středisku v centru v Panské ulici a na webové stránce Jindřichova Hradce.

Nákupy

V centru města je řada malebných soukromých krámků s možností nákupu všeho možného od originální keramiky, obrazů, suvenýrů až po zboží z bazarů.

Pro větší nákupy jsou vhodné supermarkety Penny 800m a Billa nebo Hypernova 2km na sídlišti Vajgar, Lidl 2km.

Potraviny a drobnosti denní potřeby lze nakoupit v obchodě vzdáleném cca 90m od ubytování.

Další odkazy